Салма Хајек уште еднаш покажа дека е фатална дама!

5 ноември, 2019
s

Познатата актерка Салма Хајек (53) се појави на гала вечерта „2019 LACMA Art + Film Gala Presented by Gucci“ и воодушеви со  изгледот.

Таа носеше фустан од овој познат бренд, кој прекрасно и прилегаше. Блескавиот материјал во пудра розова нијанса уште повеќе го нагласи нејзиниот сексапил.

Свечениот стајлинг го надополни со црна кожа ташна, црни сандали на висока платформа, дијамантски обетки и дијамантска нараквица.