24 јуни, 2019

Радио

 Скарлет Јохансон проговори за опасното однесување на папараците и предупреди за потенцијалот трагичен инцидент „како оној што се случи со принцезата Дијана“. Актерката отиде во полиција откако фотографите ја следеа до нејзиниот дом, откако оваа недела се појави во шоуто на Џими Кимел. Таа потврди дека чувствувала дека животот и е во опасност во тој момент.

Јохансон рече дека група фотографи ја забележале додека го напуштала студиото, а потоа го следеле нејзиното возило со надеж дека ќе дознаат каде живеат таа и нејзината четиригодишна ќерка.

Иако не поднела никакви формални кривични пријави, актерката ја посетила блиската полициска станица и дала изјавува. Таа рече дека сједејќи ја, папараците поминале на црвено светло и ги загрозиле животите на „другите возачи и пешаци“. 

Остави коментар

Почетна // Забава // Scarlett Johansson: „Законите за папараците требаше да се променат по смртта на принцезата Dianа“
Горе