29 јануари, 2020

Радио

Пејачката Дуа Липа, благодарение на светскиот хит New Rules, стана важнo име во музичката индустрија. Но, изгледа дека не секој е запознаен со тоа.

Имено, популарната водителка, Венди Вилијамс, стана шега на социјалните мрежи откако во еден пренос погрешно го изговори името на Дуа, нарекувајќи ја Дула Пип. И додека многумина ова го протолкуваа како провокација за младата пејачка, таа имаше поинакво мислење.

View this post on Instagram

moody blues

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Во едно неодамнешно интервју, Дуа изјави:

„Мене ми е смешно, дури и моите пријатели почнаа да ме викаат Дула Пеп. Тоа ми се случуваше и кога бев мала, додека се селев од Косово во Лондон и назад. Се навикнав да ги корегирам луѓето кога се работи за моето име. Нека ме вика како сака. Секако наскоро ќе научи“.

Во оваа прилика, Дуа откри кој е најдобриот совет што го добила од постарите и поискусни колеги:

„Кога ја запознав Кети Пери, ми рече“:

  „Се надевам дека не го пребаруваш своето име. Тоа го правев на почетокот на мојата кариера и секогаш се вознемирував кога ќе видев што пишуваат таблоидите за мене. Не проверувај, не читај, затоа што тие ќе те спречат да го правиш она што го сакаш.“

View this post on Instagram

A whole ass moooood 🐮

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Остави коментар

Почетна // Забава // Го чувствува притисокот од славата
Горе