4 јуни, 2020

Бидејќи првите денови таа молчеше за контроверзниот документарец во кој нејзиниот татко го обвинуваат за педофилија, Парис Џексон, на социјалните мрежи откри што го мисли за тоа.

View this post on Instagram

infinite

A post shared by Paris-Michael K. Jackalope (@parisjackson) on

Нејзиниот пријател од социјалната мрежа Twitter искоментира дека тие „сакаат да го уништат името на Џексон и да престане да се слуша неговата музика“, на што Париз брзо одговори.

– Да, тоа му го прават на секој кој имал добро срце и се обидел нешто да промени, но дали навистина мислиш дека ќе успејат да го уништат неговото име? Дали навистина веруваш дека имаат шанса? Опушти се и биди смирен, напиша таа на Twitter.

View this post on Instagram

??

A post shared by Paris-Michael K. Jackalope (@parisjackson) on

HBO неодамна го објави дводелниот документарец во кој Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак го обвинија починатиот пејач за сексуално злоставување од седум години, и тоа додека тие имале четири односно седум години.

Остави коментар

Почетна // Sun Story // „Опушти се и биди смирен“: Што мисли ќерката на Мајкл Џексон за контроверзниот документарец?
Горе