19 октомври, 2019

Радио

Зa Moschino

Сјајни материјали, ретро туш на очите и златните обетки – новата кампања на Мошин, посветена на колекцијата есен-зима, ги слави 80-тите години.

Steven Meisel, креативниот директор на куќата Jeremy Scott ја постави задачата: повеќе емоции и живописни бои. Кој е резултатот? Кампањата потсетува на трагичните ликови од драма серијата „Dynasty“, во која глумат Irina Shayk (во улога на сопруга на сопственикот на вилата), Gigi Hadid (во улогата на позитивка со најдраматични сцени) и Joan Smalls (во улога на заводничка и љубовница). Со нетрпение ја очекуваме целосната верзија!

Остави коментар

Почетна // живот // Irina Shayk и Gigi Hadid во новата верзија на „Dynasty“
Горе