1 јуни, 2020

Не, розевата боја дефинитивно не е единствениот хит за оваа пролет и претстојното лето. Со неа, задолжително доаѓаат жолтата, како и минт боjaта кои ќе ги освежат гардероберите на љубителите на модата. Минт бојата истовремено е суптилна и многу ефектна и лесно се комбинира. Одлично одговара со  неутрални и земјени тонови, но не е воопшто лошо кога се комбинира со светли нијанси како фуксија или портокалова боја. Ако се уште се двоумите дали треба да набавите по некое минт парче во вашата гардероба, одлучивме малку да ве поттикнеме и направивме 3 комбинации во кои ќе сакате да ги поминете пролетта и летото.

1. Од утро до мрак

2. Летна игра

3. Комоција


Остави коментар

Почетна // Life Story // Минт бојата е вистински хит, а ние смисливме 3 одлични комбинации
Горе