3 јуни, 2020

Netflix + вино + било што од нашата листа = #SELFLOVEGOALS

Happy hour

Најдобар начин да ја ублажите болката во мускулите е да се опуштите во топла бања. Наполнете ја кадата со вода и уживањето надополнете го со цвеќе, хималајска сол и есенцијални масла од лаванда. Вклучете ја омилената музика, запалете ги свеќите и нанесете маска за лице со активен јаглен. По овој spa третман, кожата на лицето негувајте ја вода од роза.

Netflix and chill

Наместо повеќечасовно излежување со вашата омилена серија, почастете се со топол пилинг. Нанесете го производот на кожата и истријте го секој дел од вратот до нозете. По отстранување на пилингот, телото третирајте го со хидратантна крема, а на лицето нанесете маска со масло од коноп.

Dancing queen

Наполнете ја кадата со вода, а потоа бањата зачинете ја глитер топка за капење. Овој велнес момент надополнете го со третман за делот под очите со хијалуронска киселина.

Остави коментар

Почетна // Life Story // Solo date на 3 beauty начини
Горе