АНАБЕЛА ЈА ПРОВОЦИРА ЛУНА: Објавила фотографија со овој маж, а следеше и јасна порака

12 септември, 2020
2276327_adawtfatg_ls

Луна Џогани и Марко Миjковиќ се свршија пред неколку дена, а нејзината мајка Анабела Атијас не присуствуваше на церемонијата. Само неколку дена по ова Анабела отпатува за Ровињ со поранешниот сопруг Андреј Атијас и Илија Печеница. После неколку часа таа објави фотографија со другарот со коментар:

“Постојат некои луѓе еднакви под небото. Постојат некои луѓе кои носат голема радост и леснотија. Постојат луѓе кои одеднаш влегуваат во нашите животи и веднаш доаѓаат пред вратата на нашите срца. Постојат луѓе што не ги баравте, но сепак доаѓаат и оставаат голема трага во длабочина. Можеби твоето срце ги бараше, можеби и требаше на твојата душа “, напиша Анабела во описот на фотографијата.

Нејзините пораки многу често можат да се толкуваат на неколку начини, и се чини како да им испраќа скриена порака, што кажува многу за нејзината раскината врска со ќерката Луна.