Анастасија отворено за операциите: “Имав нос од тука до Батајница! Секој го прави тоа, само секој лаже”

19 октомври, 2020
stevafrizerrodjendan151020200071-830x0

– Носот ми беше од тука до Батајница на сликата што кружи – рече Анастасија, која призна дека го поправила носот

Анастасија Ражнатовиќ прво зборуваше во јавноста за тоа како се чувствува кога нејзината мајка фолк дивата Цеца Ражнатовиќ беше уапсена во акцијата „Сабја“, која следеше по атентатот врз поранешниот премиер Зоран Џинџиќ.

Анастасија тогаш имала само пет години и објаснила дека таа и нејзиниот брат Вељко не знаеле ниту што се случува.

– Кога мајка ми ги имаше тие проблеми, ми беше крајно тешко, бидејќи сум многу приврзана за мајка ми. Во моментот кога мајка ми ја одведоа … Јас тогаш имав пет години, бев многу млада. Вељко и јас не знаевме што се случува, не ни кажуваа. Се сеќавам само на сцената за мојот петти роденден, бевме во Житораша со моите баба и дедо и таа ни рече дека е на службено патување во Америка. Ја повикав, а таа липаше по телефон. Ја прашав: „Зошто плачеш, треба да бидеш среќна, роденден ми е“, и таа ми рече: „Не плачам, не плачам“. Јас велам: “Па добро, мамо, ако си во Америка, зошто не може да дојде тета? Зошто и двете ме оставивте?” Таа рече: “Па не можеме, тука сме заедно, имаме работа, не можеме да се вратиме. Тука се баба и дедо”. Ние сигурно не знаевме уште две години по она што се случи – рече Анастасија во емисијата „Сценарио“ на телевизијата Курир.

– Немавме свесност да разбереме што ни кажуваа, ниту можеше правилно да се објасни на петгодишно дете – се присетува младата пејачка од овој тежок период.

Таа исто така зборуваше за тоа како се чувствува нејзината мајка додека носеше затворска алка на ногата, како и за вишокот 20 килограми поради стресот.

– Во периодот кога мајка ми имаше затворска алка, Вељко и јас бевме преместени во Кипар поради целата потера. Западнав во депресија, не ми беше грижа, тешко ми беше. Само барав спас, да ја пополнам таа празнина со храна. И едноставно, ми беше тешко да се вклопам, сè беше црно, темно, само јадев. Толку се здебелив, што мајка ми едвај ме препозна кога се вративме – рече таа за споменатиот медиум.

Анастасија откри и дека била поврзана со наркотици многу пати, но дека немала апсолутно никаква врска со тоа, бидејќи ниту пробала дрога ниту ја привлекувала.

– Честопати сум слушала за себе како земам дрога. Никогаш не сум го направила тоа и тоа не ме привлекува. Ми понудија дрога на излез, во тоалет, неколку пати, но јас не сакав. Никогаш не би го пробала, но навикната сум да гледам сè – додаде младата пејачка, па се осврна и на серијата „Пејачка“, која е многу актуелна на овие простори во последните месеци.

Таа не ја прифати улогата во серијата, а како причина го наведе сценариото, што не ѝ се допаднало

– Не сакав јавно да зборувам за тоа, но ќе кажам сега. Ја добив улогата, но не се најдов во сценариото. Вежбав и добив комплименти за талентот за тоа и добро се снајдов. Веднаш реков дека нема да се соблечам гола или да бакнувам некого и тоа беше прифатено. Не треба да зборувам за сценариото сега, бидејќи не сум дел од него … Во секој случај, не ми се допаѓаше нешто во сценариото и не се најдов во него, па решив да не прифаќам – заклучи таа во „Сценарио“..

Исто така, во емисијата, таа призна дека направила естетска операција и верува дека секој што е незадоволен од својот изглед треба да го стори тоа со полно право.

– Тоа е многу интимна работа за мене. Денес, сè уште е табу тема во нашата земја. Луѓето не знаат што значи ботокс, за мене е неверојатно. Никогаш во животот не сум направила ботокс. Луѓето се целосно неинформирани …

Таа призна дека направила пластична операција и дека нема ништо против некој да го менува изгледот ако не му се допаѓа. Таа вели дека сега е задоволна од себе и не би променила ништо повеќе.

– Една слика кружи на Интернет, кога имав 13 години. Во тој момент имам скоро 80 ​​килограми, имам страшна шминка. Сега сум 60. Не се срамам од тоа, не кријам дека изгледав така. Имав и повеќе килограми и поголем нос и помала уста … Сè на таа слика изгледа страшно – рекла Анастасија.

– Разбирам кога жената се чувствува несигурна поради носот или градите … и јас сум целосно за тоа. Секој го прави тоа, само секој лаже! Носот ми е од тука до Батајница на таа циркулирачка слика. Не бев задоволна од носот и направив операција, само еднаш. Јас всушност и само направив операција на носот. Несигурност имав околу носот и ја поправив. Нема да кажам сега дека имав девијација па затоа морав, не го сторив тоа, во ред, имав и девијација, но … само сакав и го направив тоа, и тоа е тоа – заклучи Анастасија.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum