Анастасија проговори за апсењето на Цеца: „Мама ми рече дека е во Америка.. ја прашав зошто ме напуштила“

19 октомври, 2020
C88ECF33-5A9C-4FB4-B336-8FC7F9492896_1000x1000


Анастасија Ражнатовиќ никогаш порано не зборувала за тоа како се чувствуваше во врска со апсењето на нејзината мајка и фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ во акцијата „Сабја“, по атентатот на поранешниот премиер Зоран Џинџиќ. Таа сега рече дека во тоа време имала само пет години и дека таа и нејзиниот постар брат Вељко не знаеле ниту што се случува.


– Кога мајка ми ги имаше тие проблеми, ми беше крајно тешко, бидејќи сум многу врзана за мајка ми. Во моментот кога ја однесоа … Тогаш имав пет години, бев многу мала. Ве Вељко и јас не знаевме што се случува, тие не ни кажаа. Се сеќавам само на сцената за мојот петти роденден, бевме во Зитораша со баба ми и дедо ми, а таа ни рече дека е на службено патување во Америка. Ја повикав и таа липаше по телефон. Ја прашав: „Зошто плачеш, треба да си среќна, роденден ми е“, и таа ми рече: „Не плачам, не плачам“. Јас велам: “Па, мамо, ако си во Америка, зошто не може да дојде тетка? Зошто и двете ме оставивте?” Таа рече: “Па не можеме, тука сме заедно, имаме работа да завршиме, не можеме да се вратиме. Тука се баба и дедо”. Сигурно не знаевме две години по она што се случи – рече Анастасија

Ceca Ražnatović; Anastasija Ražnatović


Сè тоа и падна тешко на Анастасија, па затоа се здебели 20 килограми. – Во периодот кога мајка ми имаше наногалка, јас и Вељко бевме преместени во Кипар поради целата потера. Паднав во депресија, не ми беше грижа, тешко ми беше. Само барав спас, да ја пополнам таа празнина со храна. И едноставно, ми беше тешко да се вклопам, сè беше црно, темно, само јадев. Толку се здебелив, што мајка ми едвај ме препозна кога се вративме – рече таа

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum