Еве колку заработи Кија Коцкар од книгата „Мојот потпис“

6 септември, 2020
446157_kijamojpotpiskristinakockar-478022_ls


Таа стана позната на домашната јавност како сопруга на пејачот Слобо Радановиќ, поради јавна измама со ријалити sвездата Луна Џогани пред камерите на првата сезона на „Задруга“. Верните следбеници на овој ТВ формат беа поделени на „сопруга“ и „љубовница“, но Кија убедливо ја искористи предноста, па излезе од имотот во Шимановци како победничка. Пред да заплови во музичките води, Коцкар одлучи да напише автобиографска книга наречена „Мојот потпис“, со цел да и ја каже целосно својата страна на приказната.


Иако најголемите редици беа формирани на тогашниот Саем на книгата пред нејзиниот штанд, многу силна реакција беа оние на кои им пречеше фактот што ријалити sвездата пишува, а Кија дури стана предмет на дискусија на Националниот дневник. Сепак, како што пренесува „Курир“, Коцкар конечно можела да ги истрие рацете од задоволство, бидејќи заработката од продажбата на книгата, наводно, се проценува на дури 20.000 евра.