Фронтменот на Рибља Чорба, Бора Џорџевиќ води битка за живот: Кан.церот му се проширил на белите дробови..

5 декември, 2020
158870_untitled-3159_f

Членовите на рок-групата беа погодени од смртта на Мишо, сепак, тие не се појавија на погребот, наведувајќи ги причините зошто ќе бидат отсутни претходно, на официјалната страница на групата, на социјалната мрежа Фејсбук. Пејачот и фронтмен на групата „Рибља чорба“, Бора Џорџевиќ, кој живее со своето семејство во Љубjана, не дошол на погребот на својот долгогодишен пријател затоа што наводно се наоѓа во многу тешка состојба.

Бора води битка за живот. Неговата здравствена состојба значително се влоши, ракот се прошири на белите дробови, па Бора редовно оди на хемотерапија. Лекарите прават се што е во нивна моќ да ја стабилизираат состојбата на Бора, и токму поради таа причина тој одлучи да не доаѓа на погребот на Мишо. Дополнителен ризик е коронавирусот, што би било фатално за Бора, кој и онака е во лоша состојба – изјави добро информиран извор. Изворот додава дека Бора слабо го напушта семејниот дом, како и дека неговата сопруга му е најголема поддршка и дека пејачот е позитивен и оптимист.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi