Јована Јоксимовиќ пред Жељко беше верена за него! Во љубов беа 5 години, тој сега има дете со позната пејачка! (ФОТО)

20 септември, 2020
јована наслов

Јована Јоксимовиќ (39), која деновиве е тема на сите медиуми поради напуштањето на ТВ Прва, и е во среќен брак со Жељко Јоксимовиќ, со кого има три деца, синот Коста и две близначки Ана и Срна.

Пред да влезе во врска со сегашниот сопруг, популарната ТВ личност беше во романса со Александар Зеремски, поранешниот директор на телевизијата БК, кој е 12 години постар од неа.

Двојката беше во врска пет години. Само 15 дена по веридбата во 2008 година, Јована го остави токму поради Жељко Јоксимовиќ.

Тогаш медиумите започнаа да шпекулираат дека таа започнала врска со поп-пејачот, а целата ситуација беше уште поинтригантна бидејќи Јована беше верена во тоа време.

По неколкумесечен молк, Јована и Жељко решија да ја признаат својата љубов и дека не била за заљубена во Жељко во времето кога стави крај на врската со Александар, Јована сега ја откри вистината за нејзините чувства од тој период.

Како што истакна во едно интервју, таа смета дека од нејзина страна било искрено да ги следи нејзините чувства и дека сака да ја живее својата љубов со Жељко.

Набргу по раскинувањето на врската со Јована, Александар Зеремски влегол во романса со Александра Радовиќ. Двојката ја доби ќерката Нина по една година врска, но само еден месец по породувањето, пејачката го напушти, а таа никогаш не ја откри причината за разделувањето.