Карлеуша беше заљубена во пејачот кој има минато со ЦЕЦА: ТОЈ ЈА ОДБИЛ (ФОТО)

17 септември, 2020
јеленаа

Тој не сакаше да биде со Јелена, а денес многу мажи воздивнуваат за неа

Една од најпопуларните пејачки Јелена Карлеуша е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ веќе 12 години, а пред да го запознае беше лудо заљубена во фолк пејачот Жељко Шашиќ, верувале или не.

На почетокот на својата кариера, Јелена негуваше емоции кон Шашиќ, кој исто така ја започна својата кариера во тој период и веќе имаше бројни хитови, меѓу кои и дует со Цеца Ражнатовиќ „Ко на грани јабука“.

Жељко на почетокот на својата кариера веќе беше голема sвезда и околу него се вртеа многу девојки. Сепак, тој не беше заинтересиран за Јелена, бидејќи сметаше дека таа е премногу млада за него.

„Верувам дека оваа приказна е многу смешна за него, и сега е за мене. Жељко е прекрасно момче, но мојот вкус драстично се промени од мојата четиринаесетта година. Сите мои детски љубови од детството беа прекрасни. Секоја ми беше возвратена сè до Шашиќ во тоа време, кој беше многу постар од мене и, се разбира, детето не беше заинтересирано за мене. Па, токму тогаш го доживеав првото љубовно разочарување, но научив и лекција: треба да се бориш за љубовта “, рече Јелена.

Во една емисија Карлеуша раскажа и убава анегдота со Шашиќ во периодот кога и се допаѓаше.

„Се сеќавам дека кога го снимив мојот прв албум, бев многу заљубена во Жељко. Тој во тоа време беше многу голема фаца, имаше долги кадрици и сите девојки, особено од Земун, се заубија во него, а исто така и јас. Се сеќавам дека беше на плажа во Будва со 50 свои обожавателки, не сакаше да ми каже „Здраво!“, Му пријдов додека лежеше на пешкирот и му кажав „Ќе бидам поголема ѕвезда од тебе! “, Рече Јелена.