Карлеуша изненади со стајлингот за судењето: Црна маска, без трошка шминка и рамни чевли!

24 септември, 2020
кар

Јелена Карлеуша се појави денес, 24 септември, во Палатата на правдата, стилизирана на начин што веројатно не сте го виделе одамна.

Поп-sвездата покажа горна линија во тесен, црно-бел фустан со долги ракави, таа носеше црно капаче, ја врзаше косата во половина опашка, немаше трага од шминка на лицето и носеше рамни чевли на нозете.

Соодветна за теренот, како што налагаат правилата, Јелена носеше маска, но не обична, туку црна, која совршено се вклопува во целокупниот стајлинг.

Инаку, Јелена дојде на закажаното рочиште по тужбата што ја покрена против весник на две страници.

Погледнете фотографии пред Палатата на правдата: