Карлеуша за фејк милионерките од Инстаграм, скандалот на Љупка Стевиќ, а има и порака за генералот Симиќ

3 октомври, 2020
jk-830x0

ЈК ни откри дали некогаш им се одмаздила на своите поранешни момчиња

Поп-sвездата Јелена Карлеуша (42) е позната како некој кој нема „влакна на јазикот“, па на снимањето на новите епизоди на „Звездите на Гранд“ зборуваше за моментално „жешките“ теми пред нашите камери.

Пред неколку дена Карлеуша лудо се забавуваше на забавата што Наташа Беквалац ја организираше по повод нејзиниот 40-ти роденден, а сега ни откри што ѝ подарила на својата пријателка.

– Беше одлично, беше фантастично. ѝ поклонив нешто убаво од „Шанел“, ѝ посакав да биде она што е навистина оваа година, на прагот на најубавата и најзгодната пума 40 плус – ни рече Јелена со насмевка.

Објавата во која Јелена го искажа своето мислење на Инстаграм, во врска со одредени личности кои, како што изјави, „купуваат милиони следбеници на популарните мрежи и канали“, е нешто што исто така беше многу коментирано во претходните денови.

Како што многумина сметаа, тоа најмногу се однесуваше на Теодора Џехеровиќ, пејачка која само тогаш го славеше својот прв милион на споменатата социјална мрежа.

– Вистинските sвезди не купуваат следбеници. Мислев на сите они за кои дури и не знаат во зградата, а имаат милион следбеници. Навистина има многу големи регионални ѕвезди кои имаат само еден милион … Еве, Северина. Некој што не ги познава ниту своите блиски роднини не може да има милион, но тоа е заблуда само за нив и тоа ја покажува нивната ментална состојба. Сето тоа е фејк и лага – ни рече ЈК.

Неизбежна тема во последните денови е скандалот што го создаде Љупка Стевиќ, кога ги демолираше двата автомобила на својот долгогодишен партнер, генералот Драгиша Симиќ.

Јелена ја поддржа Љупка, а имаше и порака за генералот.

– Љупка е мој пријател, иако и Симке е мој пријател. Јас, некаде, секогаш треба да бидам на женска страна, тоа е така. Морам да кажам дека Љупка беше на моја страна кога ми беше тешко, па затоа сум со Љупка со целото срце. На нашиот драг генерал Симиќ му посакувам се најдобро во борбата против огнените жени кои се очигледно многу, многу опасни. Излезе дека е фатален човек – вели Јелена и открива дали некогаш им се одмаздувала на мажите на таков суров начин:

– Никогаш не сум кршела ништо на никого, ниту пак би. Јас воопшто не сум агресивен тип.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum