КОЛКУ СЕ „ТЕШКИ“ СРПСКИТЕ ПЕЈАЧИ: Нивното богатство се мери во милиони, бројките ќе ве изненадат!

1 ноември, 2020
пеач

Богатството на балканските личности се мери во милиони и милијарди, а многу од нив се одговорни за нивниот успех и со текот на годините тие сакаа да бидат подобри и побогати во текот на целата своја кариера.

Добро познатата страница „Познати нето вредности“ ја собра „тежината“ на личностите од светот на забавата, спортот и другите гранки, а Драгана Мирковиќ, Светлана Цеца Ражнатовиќ и Лепа Брена се најдоа на списокот на најбогати домашни пејачки.

Прва на списокот е Драгана Мирковиќ, чие богатство се проценува на дури 100 милиони долари!

Пејачката е една од најуспешните јавни личности, а во нејзината повеќедецениска кариера има издадено 20 студиски албуми, а Драгана и нејзиниот сопруг Тони се сопственици и на телевизиската компанија „ДМ седе“.

Dragana Mirković

Втора на списокот е Светлана Цеца Ражнатовиќ, која според веб-страницата е „тешка“ со 80 милиони долари!

Цеца е најпопуларна и најплатена пејачка, а во нејзината кариера има издадено 15 студиски албуми.

ceca

Лепа Брена важи за најпродавана уметничка во поранешна Југославија, што и донесе богатство проценето на 16 милиони долари!

Продаде повеќе од 40 милиони плочи. Нејзиниот деби студиски албум „Чачак, Чачак“ беше издаден во 1982 година, а до 2013 година издаде вкупно 17 албуми. Таа исто така се појави во неколку филмови и телевизиски серии. Таа глумеше на новогодишната забава во Белград во 2016 година заедно со Стивен Сигал.

Лепа Брена е многу успешна деловна жена, и заедно со нејзиниот долгогодишен пријател Саша Поповиќ ја држи музичката империја „Гранд продукција“.

lepa brena

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi