“Не можам да се замислам како секретарка!” Еве за што Цеца мечтаеше како дете! (ВИДЕО)

24 ноември, 2020
ceca


Откри што не би работела доколку не би била пејачка!

Цеца Ражнатовиќ важи за една од најуспешните пејачки на нашата поп-сцена. Таа направи бројни хитови, кои се уште се слушаат и пеат.

Кога се појави на јавната сцена, не можеше да претпостави дека ќе постигне таков успех. Сепак, со нејзиниот труд и убавиот глас, таа зазеде посебно место во музичкиот свет.


Нејзиното интервју од 1993 година започна да кружи на социјалните мрежи, кога зборуваше за тоа колку сонувала да биде популарна и да прави музика уште од најмала возраст.

-Јас сонував да станам пејачка, да станам популарна и да бидам медиумска личност. Мислам дека јас сум родена за тоа. Не можам ни да се замислам како секретарка. Не можела да бидам затворена некој таков простор. Сакам да патувам и да се дружам со луѓе – рекла Цеца.

Имаше ли некој ваш интерес за нешто друго освен пеење? праша новинарот.

-Јас сум многу приврзана за медиумите. Она што најмногу сакав беше да бидам актерка или евентуално фото модел. Сакам да фотографирам и многу сум фотогенична. Тоа се трите професии што ги сакам од срце. Пеењето е во мојата крв, и длабоко во мене.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi