Нивес Целзијус: „Да, имам целулит, не мора да ги зумиратe фотографиите“

15 септември, 2020
nives

Им ги „затвори“ устите

Пејачката и писателка, 38-годишната Нивес Целзију неодамна ја скрши левата рака и сега го минува времето одмарајќи се во својот дом во загребско Естин, иако и е тешко, призна во објавата што ја сподели на Инстаграм. Таа покажа како се протега на балконот и покрај раката во гипс и напиша дека лесното вежбање е скоро нејзиното единствено хоби во моментов. Но, иако навистина и недостигаат колегите и активностите што можеше да ги прави порано, таа рече дека не очајува затоа што ја спасува силата на нејзината волја. Патем, таа им упати неколку зборови на луѓето кои се чини дека немаат попаметна работа, па ги критикуваат нејзините фотографии на социјалните мрежи, кои покажуваат дека има целулит.

„Ми недостасува да одам на работа, снимања, колеги, ми недостасува тренинг, па дури и трчање.

Се обидувам да го надокнадам тоа работејќи низ куќата, со некои од моите вежби, истегнувајќи се. Волјата е најсилна во овие моменти. Јас одбивам да не направам нешто. Дури и откако сфатив дека моето закрепнување ќе биде подолго отколку што очекував бидејќи беа оштетени и лигаментите. Верувам и не се откажувам од роковите. Секако, во тоа ми помага прекрасен и професионален тим од луѓе, но ќе разговараме за тоа некое друго време … “, напиша поранешната сопруга на фудбалерот Дино Дрпиќ и потоа „удри“ по „хејтерите“.

„И за да се избегне забуна, само левата рака ми е повредена и да, имам целулит.

Знам. Не треба да зумирате фотографии за да би се потсетиле себе и мене дека ние ТВ луѓето не сме поштедени ниту од повреди ниту од целулит. Знаеме дури и без вашите потсетници“, им рече таа. Да потсетиме, Нивес не откри како ја скршила раката. Откако ги извести своите следбеници на Инстаграм за нејзината несреќа, таа само напиша: „Дрпиќ велеше дека јас сум најнесмасната личност што некогаш ја запознал и во овој случај, тој беше во право“.

Инаку, таа и Дино Дрпиќ беа во брак од 2005 до 2014 година, а по разводот тие останаа во многу добри односи. Тие имаат две деца заедно, 14-годишниот Леоне и 12-годишната Таиша.