Нивес објави провокативна фотографија, а eден следбеник го искоментира ОВОЈ детал од станот. Таа веднаш му одговори!

4 октомври, 2020
693b510f29e4c1cd76a2

Веднаш доби еден куп лајкови и коментари и реши да одговори на еден од нив. Имено, еден следбеник го искоментира изгледот на просторијата во која е фотографирана.

Пејачката и писателка Нивес Целзијус уште еднаш привлече внимание со својата најнова фотографија. Нивес позираше во палто под кое не носеше ништо и високи потпетици. Веднаш доби еден куп лајкови и коментари и реши да одговори на еден од нив. Имено, еден следбеник го искоментира изгледот на просторијата во која е фотографирана.

„Керамичката фуга не ја следи фугата на вратата“, ѝ напиша еден обожавател и Нивес веднаш реагираше. „За почеток тоа не е керамика“, напиша таа, додавајќи емотикон што се смее.

Покрај тоа, некои беа заинтригирани од описот на фотографијата.

“Го изненадив со нов капут. Тој вели дека тоа е најдобриот подарок досега”, напишала, а многу љубопитни луѓе се прашуваат дали ова е новиот маж во нејзиниот живот.

Да потсетиме, членката на жирито на шоуто „Твоето лице звучи познато“ реши да го посвети својот нов пост на Инстаграм на грижливите обожаватели и несебични луѓе, како што пишува Нивес, кои наоѓаат некое зло и негативно во сè.

“Што ќе прават овие хејтери покрај љубителите на душата, филантропите и алтруистите. Ги знаете оние прекрасни, несебични луѓе кои наоѓаат некакво зло и негативност во сè. Тоа се луѓе кои великодушно приоѓаат на улица, прават големи работи, обрнуваат внимание на нас малите луѓе. со големи, внимателно избрани зборови: „Нивес, морам да ти кажам, знам дека сите те мразат и зборуваат одвратни работи за тебе, но сепак си одлична за мене“. Им благодарам на сите со насмевка на лицето Кога толку голем човек, голем, со отворено срце, ќе ви пријде и ќе каже дека сте одлични иако сте омразена и одвратна личност, треба да го цените тоа, нели?! Никогаш не прашувам кои се тие „Сите“ затоа што несовесно му противречи на еден алтруист. Не е важно што ќерка ми заглави во кревет тој ден за да ме прегрне, мојот син го направи појадокот како изненадување затоа што смета дека ја има најдобрата мајка на светот, најдобриот пријател неиспровоциран ја испрати пораката „Те сакам“ , блиска личност долета од другата страна на градот во најпрометниот само за да ме види две минути, тетка ми ми напиша „24“ што се наши мали тајни знаци на убов. што баба ми во минување беше воодушевена кога ме виде и ме држеше цврсто на дланката на раката половина минута, а потоа ми ги даде јаболките што штотуку ги купи на парцелата … “, напиша Целзиус. Во продолжение на објавата, таа додаде:

“Секој ден во текот на денот примам толку многу љубов, од моите најблиски, од луѓе кои ми се сосема непознати, минувачи на животот кои ми го збогатуваат срцето. Но, тие очигледно се премногу мали и незначителни во очите на овие големи” алтруисти “кои се премногу оптеретени со реални животни проблеми. Но, тие никогаш не се прашуваа зошто читаат омраза во сè. Дали лежи во нив тој неисцрпен извор на негативност што толку лесно го приврзуваат и препознаваат кај другите и дали тие не се поттикнувачи на тоа најлошо зло? Дојдов на овој свет за да сакам и сакам и сакам да верувам дека ова е токму твојата животна улога.