ПРИЈАТЕЛИТЕ И СЕМЕЈСТВОТО СЕ ВО ШОК!Во Задруга се случи ЛЕЗБО-СКАНДАЛ!

14 септември, 2020
skandal

Ова не и требаше

Четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“ штотуку го заврши својот седми ден, а веќе нешто се случи во Белата куќа, почнувајќи од раскинувањето, преку судирите, бегството од Задругата, па дури и до првите љубовни искри и врски.

Дел од учесниците од минатата сезона се и во оваа сезона. Една од нив е Јована Томиќ Матора, која влезе во „Задруга 4“ со нејзината пријателка Жана Џорѓевиќ, за која се зборуваше дека потсетува на поранешната девојка на Матора, Сања Станковиќ. Пред да влезе, Матора призна дека нејзината пријателка е „платонска љубов“ и дека има емоции кон неа, но дека не сака да го расипе нивното пријателство влегувајќи во врска.

View this post on Instagram

Mi to tako 😃❤

A post shared by Jovana Tomic (@matora23) on

Неочекуваниот пресврт се случи пред неколку ноќи, кога Томичка започна љубовна врска со нејзината цимерка, учесничка од Хрватска, моделот Моника Хорват, која дури не изгледаше дека ке отплови со некој од спротивниот пол, ниту пак имаше индикации дека ќе биде повеќе од пријателство меѓу неа и Матора.

Но, во секој случај, Моника и Матора ја официјализираа својата врска зачудувајќи ги другите членови на семејството, како и фановите.

Пред извесно време на профилот на Инстаграм, или фан-страницата на привлечната  Хрватка, се појавија еден куп негативни коментари на сметката на госпоѓицата Хорват, за која се сметаше дека навестува една од приказните „дека никогаш не се сомневале дека тежнее кон жени“, ниту пак некој очекуваше дека од сите мажи во куќата, убавата Моника ќе заврши со најомразената  Матора.

Фановите, пријателите и роднините се во шок, а се очекува и нивна изјава. Дотогаш, ова се само некои од коментарите објавени од нејзината поддршка. Очигледно, Моника Хорват е во центарот на скандалот, а реалноста штотуку започна.

Она за што се шпекулира е дека е виновен Лепи Мича, со кого Моника го поминуваше поголемиот дел од времето веднаш по влегувањето, всушност е виновен за сè, и дека ова е само тактика и игра на убавата манекенка.