Промена на стил: Анастасија Ражнатовиќ изгледа сосема поинаку!

19 септември, 2020
раз


Освен што брзо стигна до публиката со своите песни, младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ е некој што често поставува модни трендови. Откако ја избра својата професија и стана актуелна на домашната јавна сцена, Анастасија наиде на бројни пофалби во врска со стајлингот.

Покрај тоа, фактот дека тој има над милион следбеници на својот Инстаграм профил, и секоја новина што ја носи со брзина на светлината, станува актуелна и со другите девојки.

Овој пат, Анастасија реши да направи физичка промена и да се осмели да направи потег што многу жени го избегнуваат.

View this post on Instagram

@laziclaza

A post shared by 🔱 A N A S T A S I J A 🔱 (@raznatovicanastasija) on

Дали ќе се согласите дека скратувањето на удирањата носи поголема обврска за нега на коса?

Сепак, за Анастасија тоа не е проблем. Таа ја смени фризурата и направи шишки, што одекнаа кај нејзините придружници.
https://www.instagram.com/p/CFKdRSagDgf/?utm_source=ig_embed