РЕТКО КОЈ ЗНАЕ ДЕКА ОВАА ПОЗНАТА АКТЕРКА Е ПРВА ЉУБОВ НА ЗДРАВКО ЧОЛИК:ОТКРИВА КАКО СЕ ПОЧНА!

11 октомври, 2020
здр

Првата љубов на Здравко била Јасна Орнели Бери, позната актерка. На почетокот на седумдесеттите години во Сараево, каде и двајцата живееја, имаше средба помеѓу Чола и неа и љубовта веднаш се разгоре. Како што беше речено тогаш, нивната љубов беше искрена и голема, а за тој период сведочеше и Јасна, но само 47 години подоцна.

Се запознавме многу млади, одамна. Отидовме во Скендерија, во Младинскиот центар, кој собираше таленти и тука имаше не само музичари, туку и актери, сликари. Се дружевме и токму таму се заљубив за прв пат. Сите имаме први љубови и секогаш ќе имаме еден дел во моето срце што е резервиран само за него. Особено затоа што имав прекрасно искуство што ќе го паметам цел живот – истакна оваа убава актерка за еден босански медиум.

View this post on Instagram

Sff 2019

A post shared by JasnaOrnelaBery (@jasnaornelabery) on

Како што рече таа, нивните патишта се разделиле, и тие се сретнале за прв пат по војната во Белград.

Тоа беше многу емотивна средба. Здравко Чолиќ е личност која шири позитивна енергија. Тој го има тоа нешто. Сега, по толку многу години, тој успеа да го задржи. Тој е добар човек. Го сакав неговиот нерв со него, таа искра во окото што никогаш не престанува да зрачи – рече тогаш Јасна и продолжи:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum