Сè за ПРОСЛАВАТА на 40-от роденден на Наташа Беквалац: Кодекс на облекување, огромна торта и ОВАА колешка ќе и запее!

22 септември, 2020
ната наслов

Бројот на гости е особено интересен…

Пејачката Наташа Беквалац ќе наполни 40 години во петок, на 25 септември!

Таа по тој повод одлучи да направи голема забава на нејзиниот имот во Ченаи, сè ќе подготват декоратори, гостите ќе мора да го почитуваат дрес кодот, а гости ќе има точно толку колку што пејачката полни година.

„Наташа не е некој кој премногу сака да слави родендени, па во претходните години таа главно правеше вечери каде што би собирала само мал круг драги луѓе. Но, оваа година, поради јубилејот, бидејќи има 40 години, таа реши да направи голема забава за која отсекогаш сонувала. Сестрите веднаш и помогнаа да ја организираат целата прослава, а на Наташа останува да избере која креација ќе ја носи на нејзината раскошна прослава. Како што планирала, таа ќе покани голем број пријатели, членовите на џет-сетот, и нејзините долгогодишни пријатели кои не се познати, но и нејзиното семејство и роднините. Ќе има точно 40 гости, колку што слави. Исто така, на прославата ќе присуствуваат нејзините ќерки Катја и Хана. Нејзината идеја е да го украси имотот во Ченаи, каде што има голем двор со трева, како летна забава на отворено. Подготовките за украсување и дизајн на роденденската торта, која ќе биде на повеќе ката, се во полн ек “.

„На сите гости ќе им биде укажано дека дрес кодот е во бело, поточно забава во бело. Во првиот дел од вечерта, гостите ќе уживаат во музиката на колегата на Наташа, а потоа диџејот ќе ги свири омилените странски хитови на пејачката. Нејзина единствена желба е сите да си поминат убаво таа вечер и да уживаат во прославата, а што сака да постигне во наредните години, ќе замисли точно на полноќ кога ќе ги разнесе свеќите од роденденската торта “, продолжи истиот извор.

Иако не сака големи забави, но повеќе сака да слави со семејството, Наташа неодамна објасни зошто одлучила да организира свечена прослава.

„Ќе го прославам спектакуларно, не затоа што го планирав така, туку затоа што моите луѓе ме натераа. Друг пријател ми рече дека како ќе го прославам својот 40-ти роденден, така ќе изгледа остатокот од мојот живот и затоа имам сериозна организација. 40 од моите најблиски ќе бидат поканети и ќе имаме многу интересна бела забава “, изјави таа неодамна за медиумите.

Гостите на роденденот на Ната ќе ги забавува младата пејачка Анџелина, која Беквалчева обожава да ја слуша приватно.