Северина откри на што работи во моментов, познати хрватски жени ја контактираа во коментарите!

17 октомври, 2020
поз

Северина Којиќ објави фотографија на Инстаграм која ги воодушеви нејзините обожаватели. – Музиката ги зближува луѓето. Одам во студио вечерва. А, што правиш додека врне ?, напиша Северина, која најави дека работи на нов албум.

  • Едвај чекам, мојот старец веќе скока во автомобилот, напиша водителката Паола Велиќ-Бекиќ, а фотографијата ја коментираше и дизајнерот и музичар Матија Вуица.
  • Само што ја завршив својата нова, и едвај чекам да ги слушнам твоите. Можеме да имаме концерт за пријатели, можам да соберам 37,5 луѓе, јас сум половина од тоа, напиша Вуица, а Северина се смееше на тоа.
  • Хахаха, можеби, ќе туркаме и десетина од нив со мене, и одговори пејачката.

Додека таа оди на музичко ниво, Северини не оди на приватно последниве месеци.

Да се потсетиме, во последните месеци се повеќе се зборуваше дека розите повеќе не цветаат во бракот помеѓу Северина и Игор Којиќ. Веќе некое време се шпекулираше дека Северина повеќе не е во толку добри односи со семејството Којиќ, а според повеќе медиуми во Србија, Северина наводно се расправала со свекорот и свекрвата додека била во карантин во нивниот дом во Белград. Кавгата наводно дошла откако пејачот предложил малку да ја преуредат куќата.

Во април Северина се врати во Загреб, но нејзиниот сопруг Игор остана во Белград и оттогаш не се видени во јавноста заедно, а се шпекулира дека се пред развод. Свекорот на Северина, Драган Којиќ Кеба, го прослави роденденот пред неколку дена, а пејачката не му честиташе на социјалните мрежи, како и претходните години.