ТАГА ВО СЕМЕЈСТВОТО ЃОКОВИЌ: Јелена со трогателни зборови се прости од него!

24 октомври, 2020
јелена и новак

Дедото на Јелена Ѓоковиќ, Милосав Радисављевиќ Лоса, почина на 82-годишна возраст и беше погребан во петокот на селските гробишта во Велишевац покрај Љиг.

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот српски тенисер, денес на социјалните мрежи се прости од својот дедо со слика покрај која напиша:

“Патот на моето детство, моите прошетки, слатки соништа и илузии. Природата на соништата. Мојот Љиг. И уште едно поглавје од овој прекрасен живот напишано – улогата на внука. И таа улога, толку важна и посебна, ако е по редослед на нештата, подгответе се за она што на сите ни беше дадено на почетокот од патувањето – крајот. Затоа, испратив уште една прекрасна душа на патот на вечноста… патот на новиот почеток. Бескрајно сум благодарна “, напиша Јелена.

https://www.instagram.com/p/CGubPq_jdYZ/?utm_source=ig_embed

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum