Тажна сцена пред влезот каде што живеше Џеј: Луѓето оставаа пари, цигари, цвеќиња во текот на ноќта

7 декември, 2020
dzej-stan-foto-telegraf-2-830x0 (1)

На Дорчола, пред зградата на Џеј соседите оставаа ситници кои тој ги сакаше

Овој понеделник, пред влезот на зградата во која живееше Џеј Рамадановски, во Дорчола, најдовме тажна глетка.

Имено, во текот на минатата ноќ, луѓето оставаа разни ситници пред влезот – цвеќиња, цигари од кои пејачот никогаш не се откажуваше, пари, чоколади…

Да потсетиме, Џеј почина во вчера (недела), исто како што пееше во неговиот познат хит пред 29 години.

Тој имаше 56 години.

Како што ни рече неговиот пријател, тој заспал и не се разбудил.

Брзата помош се обиде да го реанимира познатиот пејачка. За жал, безуспешно.

Погледнете ја сцената пред станот во кој живеел во Дорчола:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi