Вака изгледа поранешното момче на Северина, со кој има ВИДЕО на јахта: Тој ја изневерил бремената жена, па бил уапсен! (ФОТО)

30 ноември, 2020
seve

Поради видеото со Северина, сите го запознаа во 2004 година, а нов скандал му се случи пред три години


Хрватската поп-пејачка Северина Којиќ деновиве е во центарот на вниманието поради наводно неверство кон нејзиниот сопруг Игор Којиќ. Како што се пишува, Северина е во емотивна врска со сопственикот на винаријата, Томислав Воштиниќ, а пејачката засега не ја негира оваа романса.

За Северина, ова е само уште еден во низата медиумски скандали во нејзината кариера, и секако најголемиот е што се случи во 2004 година. Во мај истата година се појави 11-минутно видео од нејзината интимна врска со нејзиниот поранешен емотивен партнер, хрватскиот претприемач Милан Лучиќ. Во тој момент таа се вери со Сречко Варгек, со кого раскина неколку месеци подоцна.


Северина и Лучиќ ја започнаа својата врска во 2000 година, а бизнисменот беше многу галантен кон пејачката. Од него добивала скапи подароци, а се пишуваше дека дури добила и коњ, кој подоцна го продала.


Медиумите пишуваа дека Лучиќ наводно ја изневерил својата бремена сопруга со Северина, која му простила и со која и денес е во брак. Овој пар, како што се пишувало, раскинал откако сопругата на Лучиќ се породила и кога Северина сфатила дека нема да го напушти семејството.


Во 2017 година, Лучиќ беше актер во друг скандал. Имено, тој и уште неколку лица беа уапсени во акцијата Ускок под сомнение дека незаконски прибавиле неколку милиони евра од стечајни компании низ повеќегодишната проневера. Според медиумите, бизнисменот намерно ја довел својата компанија во банкрот, а стечајниот управник со кого имал договор му овозможил преку друга компанија да извлече вредна недвижност од стечајната маса, веднаш да ја продаде на малопродажен ланец и да заработи мултимилионска сума.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi