„Zar ja da ti brišem suze“ е еден од најголемите хитови на Џеј… После 33 години се откри тајната на оваа песна! (ВИДЕО)

11 декември, 2020
662e742d40f539bd5b8b93f29e1d6f8989c4aa4b


Зад себе остави десетици хитови

Џеј Рамадановски почина на 6 декември. Зад себе остави неколку хитови поради кои вечно ќе живее.

Една песна, која легендарниот пејач беше меѓу првите што ја сними, беше „Zar ja da ti brišem suze“, што сè уште се пее на секоја забава, но пред 33 години имаше многу пејачи кои сакаа да ги пеат стиховите што ги направија Марина Туцаковиќ и Фута Радуловиќ.


Иако многумина имаа идеја дека песната ќе биде идеална за Мирослав Илиќ, кој во тоа време беше главна sвезда на нашите простори, Мира Косовска, која тогаш се нашла кај Марина и Фута, додека Џеј ја пеел оваа песна и од толку што останала фасцинирана од текстот и перформансот сметала дека никој освен него нема да може да ја претстави на тој начин.

Веднаш штом ќе почне да пее, солзите ми доаѓаат во очите. „Zar ja da ti brišem suze“ никој нема да пее подобро од Џеј. Ќе има и други песни за други пејачи, вие сте господари на хитовите, ќе ги направите којзнае уште колку, само дајте му ја таа мала шанса сега… Тој е чиста емоција – им рече Мира на Фута и Марина, додека нашата славна текстописецка не се двоумеше за момент и му ја даде на Џеј.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris