Како сирена: Пливајте со милиони САРДИНИ во ФИЛИПИНИ (ФОТО)

24 ноември, 2020
море

Со оглед на тоа што денес е Светски ден на Сардината, дали можеме да избереме подобра локација од прекрасните Филипини за приказната за овие нереални риби?

На крајот на краиштата, дали комбинацијата на нереална природа, егзотични плажи и нуркање и магичните длабочини на Пацификот звучи како одлична идеја?

Дури и ако не сте го сакале цртаниот филм „Малата сирена“ како дете, мора да признаете дека идејата за пливање со илјадници или милиони риби звучи како своевидна авантура.

И такви работи не се случуваат само во цртани филмови. Напротив.

Ако тргнете кон сончевиот град Моалбол, бидете подготвени за авантурата за цел живот.

Замислете само: патеки низ дивата џунгла, кои му даваат место на белиот песок, со решетки покрај плажата со поглед кон тиркизните води. Да, Moalboal е навистина идилична.

Што е раса сардина?
Верувале или не, пред нешто повеќе од една деценија, сардините не беа присутни во Цебу. Барем не во оваа мерка. Тогаш тие само се појавија во плитките на плажата Панагсама, како целосна мистерија.

Сепак, тие ја стекнаа почитта кај луѓето што живеат тука, па затоа е забранет масовен риболов, а локалните рибари можат да ловат само на стари, традиционални начини – со прачка и јаже.

Токму сардините ги охрабруваа луѓето да го посетуваат ова волшебно место, се повеќе и повеќе, од година во година.

Иако е попозната миграцијата на сардините во јужниот дел на Африка, се повеќе се зборува за расата сардини во Пацификот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi