КАМИЛА ЈА ПОКАНИ МЕГАН НА ТАЈНА ВЕЧЕРА- Сакаше да ѝ ги открие сите тајни поврзани со Кралското семејство

24 август, 2020
profimedia-0372632347

Во обид да и помогне на 39-годишната војвотка од Сасекс Меган Маркл да се прилагоди на кралскиот живот, 73-годишната војвотка од Корнвол Камила Паркер ја покани на приватна вечера пред нејзиниот брак со принцот Хари, каде откри дека како се справила со притисокот после смртта на принцезата Дајана. Не е тајна дека принцот Чарлс ја изневеруваше својата сопруга Дијана со Камила долги години, а прерано починатата Дајана дозна само неколку дена пред нивната венчавка. Сепак, свадбата се случи, а 71-годишниот Чарлс продолжи да се гледа со Камила, со која на крајот се ожени во 2005 година.

Кога Дијана беше убиена, многумина ја обвинија Камила дека станала најомразената личност на кралскиот двор, поради што таа сакала да ѝ даде на Меган некои совети како да се соочи и справи со насловните страници во медиумите, бидејќи и таа самата била предмет на бројни осуди и потсмев.

Но, иако се расплака таа вечер, Меган ги игнорираше советите на Камила и истакна дека може да се справи со лошите наслови на медиуми и дека не ѝ треба совет од никој. Но, според пријателката на Меган, таа ѝ била многу благодарна на Камила што се грижела за неа. „Мег ја ценеше поддршката на Камила. Таа слушаше и сфати дека е навистина тешко да се приклучи на Кралското семејство од инаку „нормален живот“. Како Меган, Камила доживеа многу негативни коментари и непријателство од страна на дворците околу нејзината врска со Чарлс, кога тој сè уште беше во брак со Дајана. Војвотката од Корнвол разбира како е да се излезе од нормалниот живот и потоа да се „влета“ во многу необичен свет на кралското семејство. Како резултатна тоа, таа работи напорно за да ги пречека луѓето со отворени раце и да биде подготвена да им помогне “, рече пријателката на Меган.

escort - Korsan taksi