Отишла на доктор и ѝ го препишале ОВА! Го испила и кога се појавила после 72 часа двајцата биле во шок! НУЛА ТОКСИНИ!

25 август, 2020
cigai


Овој пијалок треба да го пијат пушачи и непушачи за да се ослободат токсините од белите дробови.

Потребни состојки за овој пијалок за чистење на белите дробови:

– 400 грама кромид

– 1 литар вода

– 400 грама шеќер (ако сакате поздрава верзија, користете мед или јаворов сируп)

– 2 лажици куркума

– корен од ѓумбир со големина на палецот

Додадете шеќер во водата, ставете го на оган и оставете да зоврие. Исечете ги главите кромид на четвртини, исецкајте го коренот од ѓумбир и додајте ги и двете во засладената вода. Кога смесата повторно ќе зоврие, додадете куркума и намалете ја топлината на огнот. Оставете ја смесата да се готви додека количината на вода не се намали за половина. Потоа исцедете го и ставете го во стаклена тегла. Кога целосно ќе се олади, ставете го во фрижидер. Земете две лажички еликсир наутро на празен стомак и два часа по оброкот.

escort - Korsan taksi