Брз и чоколаден мус без млеко: Здрав, кремаст и просто неодолив – за кратко време ќе стане вашиот омилен десерт

1 јули, 2020
222011_coko-mus-shutter_ls

Потребни состојки:

  • Една чаша (250 мл) несолени индиски ореви
  • Пет – шест исчистени урми
  • Три до четири лажици какао во прав
  • 1/3 чаша стопено кокосово масло
  • ½ чаши вода
  • ½ лажички екстракт од ванила

Подготовка:

Ставете ги сите состојки освен водата во блендер и добро изблендирајте. Потоа додадете вода и продолжете да блендирате додека не добиете ретка смеса. Доколку е потребно, додадете малку повеќе вода. Истурете џем од малина или јагода во помали чинии (ќе го направите така што овошјето ќе го издинсате 20 минути со додавање на шеќер и потоа ќе го испасирате со помош на миксер или блендер). На дното и преку џемот истурете ја мус смесата. Оставете да отстои во фрижидер еден час.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi