Даикири коктел од јагода: Застанете, одморете, уживајте!

13 мај, 2020
daikiri

Потребно е:

  • 300 гр јагоди,
  • 200 гр мраз,
  • 1 дл бел рум,
  • 3 лажици кафеав шеќер,
  • сок од еден лимон.

Подготовка:

Исчистете ги јагоите, измијте ги и ставете ги во блендер. Додадете го сокот од еден лимон, мраз, рум и шеќер и измешајте. После неколку секунди мешање, истурете ја содржината во чаша и уживајте.