Диета која секогаш успева: За 14 дена топи 10 килограми кои никогаш не се враќаат

2 ноември, 2020
dietaa_original

Ако сакате да изгубите тежина, диетата базирана на варени јајца може да биде вистинското решение за вас!

Иако на оваа диета се дозволени мал број производи, научно е докажано дека оваа диета може да го забрза метаболизмот и да согорува маснотии.

Диетата со варени јајца трае 14 дена, а ако строго се придржувате до неа, килограмите нема да ви се вратат.

Треба да пиете многу вода, што исто така ќе помогне во процесот на исфрлање токсини, и можете да вежбате за уште подобри резултати најмалку половина час на ден.

Бидете сигурни да ги следите овие три правила:

– Никогаш не смеете да јадете брза храна – Алкохолот и засладените пијалоци се забранети – Намалете го внесот на сол и шеќер на минимум

Foto: Thinkstock

Понеделник

Ручек: 2 мали варени компири и 2 јаболка

Вечера: Голем сад салата и парче пилешко

вторник

Ручек: зелен зеленчук и пилешка салата

Вечера: Салата од зеленчук, 1 портокал и 2 варени јајца

Среда

Ручек: сирење со малку маснотии, 1 домат и 1 сладок компир

Вечера: Салата по ваш избор и парче пилешко

Четврток

Ручек: Овошје по ваш избор

Вечера: Салата и пилешко на пареа

Петок

Ручек: варен зеленчук и 2 јајца

Вечера: Салата и пушена риба

Сабота

Ручек: Овошје по ваш избор

Вечера:Варено пилешко и зеленчук

Недела

Ручек: Салата од домати, зеленчук на пареа и пилешко

Вечера: Парен зеленчук

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi