Киндер буено торта без печење!

21 август, 2020
kinder

Киндер буено е една од омилените слатки, па многу мајки едвај чекаат да дојдат до рецептот за торта направена како нив, за која не е потребно многу време, па дури ни вклучување на рерната.

Киндер буено е вафла исполнета со крем од лешник и наполнета со чоколадо, а во домашната верзија вкусот доби уште повеќе нивоа.

Состојки:

За основата:

 • 300 гр мали бисквити
 • 250 гр темен еурокрим
 • Млеко за да се натопат бисквитите

За крем:

 • 500 мл млеко
 • 1,5 пудинг со ванила
 • 3 лажици шеќер
 • 250 гр маскарпоне сирење
 • 2 ванилин шеќер
 • 300 мл слатка павлака
 • 100 гр печени и мелени лешници
 • Ганаш\ прелив\фил:
 • 200 гр чоколадо за готвење
 • 200 мл слатка павлака
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris