Крем супа од пченка: Неверојатно вкусна, и ќе ве засити до крај! (РЕЦЕПТ)

21 јули, 2020
supa

Состојки:

 • 1 црвен кромид
 • 2 лажици масло
 • 1 лажичка мелен црвен пипер
 • 200 грама варена пченка (конзервирана или замрзната)
 • 1 лажичка сол
 • половина лажичка бибер
 • 300 мл млеко
 • 200 мл вода
 • 1 лажица сирење маскарпоне
 • лута црвена пиперка по желба

Подготовка:

 • Исечете го кромидот на еднакви парчиња и испржете го во загреано масло.
 • Додадете сол и пржете уште неколку минути додека не омекне, повремено мешајќи.
 • Кога кромидот ќе омекне, додадете лажичка црвенн пипер и промешајте.
 • Веднаш додадете ја пченката, промешајте и полијте со млеко и вода.
 • Варете и ако сакате, додадете мелени лути пиперки.
 • Оставете ја да зоврие, а потоа намалете ја топлината и варете ја 10 минути.
 • После тоа, внимателно измешајте ја супата.Вратете ја на рингла, додадете лажица сирење од маскарпоне и варете додека сирењето не се стопи.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi