Ладен десерт: мус од јагоди и бадеми

15 мај, 2020
mus

Состојки:

1 л слатка павлака

2 кесички ванилин шеќер

1,2 кг свежи јагоди

300 г сечкани бадеми

50 г чоколадо за готвење

Подготовка:

Слатката павлака добро разладете ја, па сматете ја во цврст снег. Потоа додадете ги ванилиниот шеќер, сечканите бадеми и јагодите исечени на четвртина, па измешајте полека со миксер.

Добиената маса сервирајте ја во декоративна чаша и украсете со бадеми, јагоди и рендано чоколадо.

Десертот се послужува ладен.