Најпопуларниот чоколаден колач: За 24 часа рецептот го погледнале половина милион луѓе!

27 ноември, 2020
395348_kolac_f


Состојки:

1 чаша млеко

1 лажица оцет

3/4 чаши масло од канола

2 јајца

1 чаша кафеав шеќер

1/2 чаша бел шеќер 1 чаша обично брашно 3/4 чаши какао во прав 1 лажица прашок за пециво 1 лажичка сол 1/2 шолја топло кафе ПОДГОТОВКА: Измешајте млеко и оцет и оставете ги пет минути. Потоа додадете масло, јајца и двата вида шеќер и добро промешајте. Кваси брашно, какао, прашок за пециво и сол и додадете во смесата и потоа добро измешајте. Потоа додадете кафе и промешајте уште еднаш. Истурете го тестото во тркалезна тава за торта и печете 50 до 60 минути на 160 степени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi