Освежете се ова попладне со коктелот Blue moon

16 април, 2020
drink-blue-m

Состојки

45мл. цеден лимон

95мл. сок од ананас

35мл. Џин

15мл. Blue Curacao

Шејкерот наполнете го со мраз, па додадете ги сите состојки.

Добро протресете го шејкерот, а потоа се сервирајте во високи чаши.

Декорирајте со парчиња лимон.

Овој коктел е совршен за уживање на вашата тераса!