Полнети чамци: Меко и преубаво пециво! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

1 септември, 2020
227217_img-8996_ls

Време е за меко тесто и вкусен оброк

Состојки за тесто:

300 гр брашно

170мл млако млеко

1-2 кафени лажички шеќер

2 кафени лажички сув квасец

40мл масло

Сол

Состојки за полнење:

150гр кашкавал

1-2 чешниња лук

Свеж магдонос

Јајце

Подготовка:

 Активирајте го квасецот, потоа додадете масло, сол и брашно и замесете глатко тесто. Оставете да стаса 20-30 минути. Направете форми и пополнете со полнење. Премачкајте со жолчка од јајце и посипете сусам по желба. Печете на 200 степени 15-20 минути.

 Пријатно!