Брз и лесен кремаст колач со пудинг и овошје (РЕЦЕПТ)

29 октомври, 2020
1901471_profimedia0014116975_ls


Потребно е:

2 јајца

120 гр брашно

50 мл масло

2 лажици шеќер

100 мл јогурт

50 гр суво грозје

100 гр цреши

300 мл млеко

1 пудинг

1/2 прашок за пециво

Подготовка: Гответе го пудингот во млеко со 1 лажица шеќер може да се олади повеќе или помалку. Изматете јајца со 1 лажица шеќер, додадете брашно со прашок за пециво. Додадете масло, јогурт и суво грозје. Подмачкајте плех и истурете го тестото.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum