Чоколадна лазања: Експресно брз колач без готвење и печење во кој ќе се заљубите!

15 декември, 2020
114667_cokoladna-torta_ls


Состојки за долниот слој:

300 гр бисквити

какао

100 гр стопен маргарин

100 мл млеко

Среден дел:

200 гр крем сирење

50 гр шеќер во прав

200 мл слатка павлака

Чоколаден дел:

2 вреќи (120 гр.) Пудинг од чоколадо без готвење

500 мл млеко

Декорација:

200 мл слатка павлака или шлаг рендано бело и црно чоколадо, чоколадни топчиња


Подготовка: Измешајте ги бисквитите и стопениот маргарин. Добро промешајте за да дојдат сите бисквити во контакт со маргаринот. Потоа додадете млеко, па повторно измешајте добро. Ставете ја масата на кора во плех со димензии 30 x 20 см или слично, и притиснете со лажица. Колачот може слободно да остане во тавата. Или ставете прстен за торта на послужавник и потоа направете торта, а прстенот извадете го подоцна. Што и да посакате или имате. Кога ќе го притиснете бисквитот со лажица, веднаш направете бел дел. Измешајте крем сирење со шеќер во прав. Посебно изматете ја слатката павлака. Измешајте крем сирење и слатка павлака. Премачкајте ја добиената маса преку делот од бисквит. Направете дел од пудинг веднаш. Измешајте пудинг во прав и млеко и изматете. Ставете малку пудинг насекаде и раширете го рамномерно. Украсете ја чоколадната лазања и оладете, па послужете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris