Делува во рок од една недела: Овој моќен напиток проверено го регулира нивото на триглицериди

4 октомври, 2020
229881_shutterstock-209349226_ls


Со помош на овој пијалок, многу брзо ќе се ослободите од триглицеридите. Овој потполно природен лек го чисти и организмот од токсините кои се акумулираат. Процесот на регулирање на маснотиите во крвта треба да започне по само 7 дена, додека конечните резултати ќе бидат видливи по 2 месеци, кога е потребно да се направи анализа на крвта и да се проверат триглицеридите. За подготовка ќе ви требаат:

Килограм лимон

400 гр целер

Подготовка:

Измијте и исечете еден килограм лимон во тенки прстени, ставете го во тенџере и истурете два литра вода. Изрендајте 400 гр целер и измешајте со лимон. Ставете го на шпоретот, и кога ќе зоврие, оставете го да се готви на тивок оган уште 20 минути, а потоа оставете го да се излади шест часа.

Исцедете ја содржината преку цедалка, истурете ја во шишиња и чувајте ја на ладно место.

Пијте 100 ml од пијалокот три пати на ден пред јадење. Ако вашиот пијалок е силен, можете да го разредете со минерална вода. (100 ml пијалок со 100 ml вода).