Кајли тврди дека можете да го заведете и со појадок: Подгответе го нејзиниот познат сладок тост со ванила!

3 декември, 2020
Kajli-Dzener-tost

Една стара поговорка вели дека патот до срцето на мажот е преку неговиот стомак. А, се чини дека младата милијардерка Кајли Џенер се придржува до тоа.


Затоа што, кој не сака слатки, а камоли за појадок? За нејзиниот познат пржен тост, потребнo ви е пакетче тост леб, корнфлекс, цимет, екстракт од ванила, 2 јајца и една третина од чаша млеко.

Подготовка: Истурете гo корнфлексот во вреќа и сомелете ги (може со сукало), а потоа спиете во поплиток сад. Комбинирајте млеко, јајца, ванила и цимет во друг сад и добро промешајте додека сè не се соедини. Овој тост се препорачува да се пржи во путер. После тоа, натопете го лебот во мешавината од јајца, потоа во искршените пченкарни снегулки, а потоа пржете на средна топлина додека не порумени од двете страни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris