Новогодишни колачи: Совршен подарок за празниците!

11 декември, 2020
236567_img-6639_ls


Состојки:

2 јајца

150гр кристален шеќер

50гр стопен путер

150мл млеко

250 гр брашно

2 лажици какао во прав

1/2 прашок за пециво

екстракт од ванила

Подготовка: Измешајте јајца и шеќер. Додадете стопен путер и млеко и продолжете со мешање. Додадете брашно, какао, прашок за пециво и екстракт од ванила. Комбинирајте и истурете во калапи. Печете на 180 степени околу 15 минути. Украсете со шлаг. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi