Ова е најбрзиот колач на светот, се прави за само 3 минути!

26 октомври, 2020
profimedia-0334240151

Ова е рецептот за дефинитивно наједноставната торта досега! Направена е од само три состојки, кои скоро сигурно ги имате во кујната, потребни ви се буквално три минути работа, а резултатот е одличен! Оваа вкусна торта со путер е идеална како десерт со кафе или чај, и не ви треба никаква вештина во кујната за да ја направите мајсторски! Потребни состојки: 225 грама путер 100 грама шеќер 260 грама брашно

Подготовка:

1. Загрејте ја рерната на 160 степени.

2. Измешајте ги путерот и шеќерот со миксер додека не добиете компактна, лесна смеса. Постепено додавајте го брашното и мешајте со миксер додека сè не е добро комбинирано.

kolač


3. Истурете ја смесата во плех, распоредете ја рамномерно и печете 30-35 минути. Исечете на квадрати додека тортата е сè уште топла, а потоа оставете да се излади целосно.

4. Посипете со шеќер во прав пред сервирање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum