ПАЛЕО ДИЕТА: Леб богат со протеини за хранлив појадок (РЕЦЕПТ)

8 октомври, 2020
paleo_dijeta_hleb_bogat_proteinima_za_jak_dorucak_recept_886903009


Состојки

400 гр индиски ореви

8 јајца

½ лажичка сода бикарбона

1 лажичка сол

4 лажици кокосово брашно

50 мл вода

Ставете ги сите состојки освен вода во блендер и мешајте додека не добиете густа мазна смеса. Смесата не смее да биде тврда, туку густа, и доволно да се истури од блендерот во калапот со помош на шпатула. Обложете плех со хартија за печење и печете во рерна, околу 70 минути на 180 ° С. Ако немате рерна на пареа, ставете подлабока тава на дното на рерната во која претходно ќе истурите вода. Проверете со чепкалка за заби дали лебот е печен – мора да биде сув кога ќе го извадите од средината на лебот. Кога лебот е готов, оставете го да одмори во калапот околу 30 минути пред да го извадите. Нека се излади целосно пред сечењето. Лебот е полн со протеини и здрави масти, брзо се најадувате од него, затоа јадете го во мали количини, но кога станува збор за диетата со палео, појадокот може да биде одличен почеток на денот со овој леб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum