Сендвичи полнети со пилешка салата кои ги обожаваат Кејти Холмс и Сури

11 октомври, 2020
profimedia-0445771060


Брз и вкусен – малкумина можат да одолеат на вкусен сендвич, а доколку е здрав истовремено, тоа е совршена комбинација. Затоа не е изненадувачки, популарноста на овој оброк, кој може да се јаде во кое било време од денот, и за кој полудеа познатата Кејти Холмс и нејзината ќерка, која ја доби во бракот со Том Круз, Сури. Подолу ви донесуваме рецепт за сендвич полнет со пилешка салата во кари од ресторанот на Менхетен, каде мајката и ќерката често го јадат токму овој деликатес.


Состојки за 4 до 6 сендвичи:

4 филети од пилешки гради

2 лажички кари во прав

1/4 чаша џем од кајсија

1/4 чаша павлака

1/4 чаша мајонез

1/4 чаша ситно сецкан целер

половина кромид со средна големина, ситно сецкан

сол,

бибер

пециво по желба


Постапка: Загрејте ја рерната на 350 степени. Покријте ги пилешките гради со една кафена лажичка кари, ставете ги на малку намастена хартија за печење и печете додека термометарот не покаже од 125 до 160 степени на најгустиот дел или додека не остане сок. Оставете пилешкото да се излади. Во меѓувреме, во голема чинија измешајте го остатокот од кари, џем, крем и мајонез. Кога пилето се лади, исечете го на мали коцки, додадете го пилешкото и остатокот од состојките во садот и измешајте сè. Зачинете по вкус и ставете го во омиленото пециво. Оваа салата што ја обожаваат Кејти и Сури може да стои во фрижидер до пет дена. Добар апетит!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum