Шејк од урми и бадеми за почеток на денот: Може да биде и замена за појадок, а еве како се подготвува!

19 ноември, 2020
679889_koktel-sejk_ls


Слатко задоволство.

СОСТОЈКИ:

1.5 чаша млеко од бадем

четвртина чаша овесна каша

половина чаша урми

лажица мед

четвртина лажичка цимет

четвртина чаша кршен мраз

ПОДГОТОВКА: Ставете овесна каша во блендер, а потоа мешајте 30 секунди, за малку да се сомеле. Потоа додадете бадемово млеко, мед, исчистени и сецкани урми, цимет и мраз, и измешајте уште една минута или две, за да добиете густо и рамномерно смути. Ако сакате, разредете со малку повеќе млеко, истурете во чаши и послужете веднаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi